Styly: indie pop
Ve SWORDFISHTROMBONES hrají: Karel Krtička na kytaru, Miloš Rejsek na zpěv, foukací harmoniku a akordeon, Alois Ponížil na dechové nástroje, Martin Zaplatílek na basové frekvence a Dan Petr na bicí.
Post-rockové uskupení z Brna jehož alba jsou psychedelickými pocitovými otisky reálného světa, některé hrubě a poctivě dokumentární, jiné vycizelovaně studiové.
Tato rozteč vymezuje unikátní vesmír této krásné hudby. Koncerty SFT jsou nespoutaným proudem neotesané energie promíchané s pomalými melancholickými polohami. Hudební diletantství se zde stýká s výšinami Don Quijotství.
http://bandzone.cz/swordfishtrombones
Styly: indie rock
ražská skupina Agave 9 vznikla roku 2002. V současné době hraje v sestavě:
Aleš Ptáček - el. kytara, zpěv
Pavel Drábek - baskytara
Petr Pour - bicí
V listopadu 2008 vydali debutové album Lights.
Obří broskev:
- Canny
- Marek Čermák
- Tomáš Obermajer
- Olga Königová
- Pavel Zlámal
- Jaroslav Zlámal
- Ondřej Zátka
17.listopadu 1994 odehrála svůj první oficiální koncert hudební skupina, složená povětšinou ze studentů českolipského Gymnázia. O tři roky později, v roce 1997 se po mnoha personálních změnách její sestava ustálila a kapela si vybrala jméno obří broskev.
Inspirace fantaskní knihou Roalda Dahla není jistě náhodná. Prvky jakéhosi dětského poetična, odkazů na archetypální pohádkové motivy, se nezřídka objevují v českých textech zpěváka a kytaristy cannyho, ostatně název debutového cd - vybrané scény z dětského snu napovídá mnoho.
Kapela během koncertování po severních čechách získávala zkušenosti, vlastní zvuk, a pomalu se rozšiřující posluchačskou základnu. Charakteristickým znakem „brosq“ se postupně staly silné, melodické skladby oscilující mezi popem a alternativním rockem, takové, které se objevily i na maxisinglu Přichází po špičkách(vlastním nákladem r.2003).
Ten už kapela propagovala na koncertech v Praze, kde předskakovala kapelám Druhá Tráva či Secretion zpěvačky Lenky Dusilové, a kde od listopadu 2003 do května 2004 pracovala na albu, které vychází 16.listopadu.2004 u společnosti Good Day Records.
Kromě základního tria (canny, Čermák, Obermajer) můžete na nové desce slyšet hosty, mezi kterými nechybí právě Lenka Dusilová (na jejím posledním albu Spatřit Světlo Světa se canny textařsky podílel), kytarista Maťo Mišík(zároveň i spolutvůrce obalu CD), baskytarista Marek Zelený či multiinstumentalista Luboš Malina, známý například z "domácí" Druhé Trávy.
Od jara roku 2005 se jako pravidelní koncertní hosté kapely objevují: saxofonista a klarinetista Pavel Zlámal, kytarista Vojtěch Holub a zpěvačka a klavíristka Olga Königová.
V průběhu léta a zimy odehrála broskev sedm koncertů se zpěvačkou Anetou Langerovou. Na těchto vystoupeních ji shlédlo přes 20 000 diváků.
16. května 2006, rok a půl po vydání debutu vyšlo u Championship Records bezejmenné třískladbové EP, které obsahuje tracky Řezníkova žena, Hlavně že jí chutná a Hlídám těkavou. Autorkou poslední písně je Olga Königová a z původních hostů se stávají právoplatní členové kapely.
Skladba Řezníkova žena vyšla na kompilaci Frühling Feeling vydavatelství Championship Records, Hlavně že jí chutná pak na CD časopisu Filter (9/06) a Soundczech 12 časopisu Report (9/06).
30. října 2007 pokřtila kapela na koncertě v Rock Café CD nazvané RMX. Skládá se z remixů minulého EP.
V roce 2007 a 2008 kapela natáčela s producentem Dušanem Neuwerthem album nazvané Potápěči, které vyšlo 10. 4. 2008 u společnosti Championship records. O kapele se mluví zase o něco víc, k písničce Do Děčína vzniká videoklip jehož hlavní postavou je maskot Opičí kluk. Podzim 2008 a jaro roku 2009 stráví broskev s opičákem na Do Děčína tour, během kterého poprvé objede celé čechy a moravu a které vrcholí 15. 1. koncertem v Akropoli.
V průběhu turné se ke kapele přidává trumpetista Jaroslav Zlámal a saxofonista Ondřej Zátka. 14. 3. v klubu Progres v České Lípě naopak odehraje poslední vystoupení s kapelou kytarista Vojtěch Holub.
Styly: acid/house/deep/techno
DJ Ark není včerejší objev soutěže talentů, po české hudební scéně se pohybuje již řadu let, a bez plenek.
Prvně se dostal k hudební technice v raných deseti letech, tehdy si díky bratrovu nadšení pro techno mohl vyzkoušet svoje první mixy na dnes již legendárním setupu DJM 500 a technics sl 1210mk2.
Po několika letech ochutnávání různých hudebních kousků a nasávání inspirace, uzrál čas pro první vlastní podnik, když společně s několika kamarády stál u zrodu hudebního uskupení NANO Sound. NaNo Sound mělo od svých počátků silnou základnu v tzv. zlomených odnožích elektronické hudby, často s lazením na anglické producenty. Tou dobou (psal se rok 2003) Ark prožíval naplnění a radost v rytmu d´n´b a junglu a nejčastěji vystupoval back 2 back s Dj Neotem aka Drum Technology. Dvojka mladých djs si zahrála snad ve všech zákoutích české republiky od západu na východ a ještě dál až ku slovenským bratřím a bratislavskému klubu Účko.
Po nesčetných vystoupeních různě po domovině Ark začíná bookovat zahraniční DJs pro místní párty a festivaly stejně jako pořádat vlastní akce. Setkání se smetánkou zahraniční hudební scény a hvězdami zvučných jmen zprostředkoval mimo jiné i díky svým pravidelným drumandbassovým večerům nazvaným STEPPIN'. Jeho hosty se tak v rychlém sledu staly Danny Wheeler, MC Tali, TC, Heist a Jenna G.
Za roky protěžování drumandbassu a zlomených beatů si zahrál vedle lidí jako NOISIA, Netsky, Brookes Brothers, Camo & Krooked, Black Sun Empire, John B, Apex, Prolix, Clipz, Shock One, Futurebound, Current Value feat. Snow, Fexomat, Zubcore, Dj Rush, B Complex, Stanton Warriors, L Plus, Brooklyn, Rido, No Money a s řadou dalších zvučných jmen.
Se zřejmostí toho, kolik výrazných prvků proniká do hudby z vod mainstreamového electra a dubstepu, přišla i potřeba dozvědět se více o minimálnějších, hlubších polohách elektronické hudby a nových rezervoárech inspirace v undergroundu.
Postrčen znovu vpřed životem Berlína a projekty jako například Bar 25 si Ark uvědomuje potenciál minimální elektronické hudby a rozsah těchto lánů neoraných i u nás doma.
Arka s jeho svěžímy sety prodchnutými miriádami odstínů duhy elektra můžete v Praze potkat nejčastěji v klubech jako je Chapeau Rouge, Palác Akropolis, Cross, Roxy a dalších. Hodit zadkem či podupat nohou můžete zajít na Arkovi pravidelné akce Arcade a nebo Be At:, na kterých se podílí s vydavatelství BEEF Records a kde byli v minuloasti k slyšení interpreti jako Djuma Soundsystem, Alexkid, Niko Schwind, Chmara Winter, Peter Horrevorts, Niconé, Claire Morgan, Timid boy či česko-australský projekt Shades of Gray. Nemělo by se zapomínat ani na pražské seskupení SWAMPSOUND, kde je Ark už mnoho let členem.
V současnosti jsou hlavní Arkovou inspirací vytříbené postavy berlínské a londýnské hudební scény. Od těchto vlivů se částečně dnes odvíjí i jeho slastní styl hraní ve kterém si zakládá především na přístupnosti a zábavě, s gradací až k euforii, jíž dosahuje dobrou kombinací dynamických mixů a pestrostí, nikoliv však mnohostí, rytmů a zvuků.
Mimo svoje osobní zalíbení vás však Ark dokáže s radostí provázet po plejádách homogenních ale i cizími prvky prodchnutých stylů jako acid, house, deep, minimal, techno, bass, chicago, detroit. A i když Arkovi sety i párty bývají tématicky i stylově zařazené, neztrácí ze zřetele svodný prostor pro zábavu, tvořivost a inprovizaci.
http://www.facebook.com/deejayark
http://www.swampsound.net
www.soundcloud.com/ark3r
www.chapeaurouge.cz
Styly: tech-house, house, minimal, tech house